Uratujemy Twoje zęby – endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się chorobami miazgi i tkanek okołowierzchowych zębów. Inna nazwa to leczenia kanałowe.

Leczenie polega na usunięciu miazgi, która uległa zapaleniu z kanałów korzeniowych i wypełnienie ich masą. Leczenie tego typu, dzięki nowoczesnym technologiom, jest przełomem w dziedzinie stomatologii. Stosuje się je w przypadku:

  • problemów z kanałami zębowymi

  • usuwaniu poprzednich wypełnień i wkładów korzeniowych

  • leczeniu przedziurawienia komory i korzenia zęba

Zabiegi tego typu są wskazane, gdy ząb ma głębokie ubytki, został poważnie uszkodzony lub gdy pacjent ma przejść leczenie protetyczne.

Endodoncja pozwala na zachowanie zęba i zmniejszenie bólu. Jeśli pojawią się u Ciebie pierwsze objawy zapalenia tkanek lub ropnia, jak najszybciej zadzwoń do naszego gabinetu i umówi wizytę.

Dlaczego my?

Zaletą naszego gabinetu jest indywidualne podejście do pacjenta i stosowanie nowoczesnych metod leczenia.

Podczas leczenia endodoncyjnego robimy wszystko, by usunięcie zęba nie było konieczne. Dzięki temu, w wielu przypadkach udaje się ocalić zęby, które w innych gabinetach zostały ocenione jako do usunięcia.

Wspólnie dobierzemy odpowiednią metodę leczenia i zrobimy wszystko, by nie było ono związane z bólem. Nasze usługi sprawiają, że nie ma konieczności usuwania zęba i go użyć na przykład jako element uzupełnienia protetycznego. To znacznie tańsze, niż usuwanie zęba i wstawianie implantu.